مجمع تشخیص مصلحت لایحه مناطق آزاد را به صورت دقیق بررسی می‌کند

مجمع تشخیص مصلحت لایحه مناطق آزاد را به صورت دقیق بررسی می‌کند

هاشم بیگی، دبیر کمیسیون اقتصاد کلان مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مجمع تشخیص مصلحت نظام به صورت دقیق و کارشناسی لایحه مناطق آزاد را که با اختلاف مجلس و شورای نگهبان به مجمع ارجاع داده شده، در دست بررسی دارد.

حجت‌الله هاشم بیگی در گفت‌وگو با خبرنگار بازار، اظهار کرد: لایحه اختلافی ایجاد ۲۳ منطقه آزاد و تجاری به مجمع ارجاع داده شده و از ۳۱ اردیبهشت ماه امسال مجمع در حال بررسی کارشناسی این لایحه اختلافی بین نمایندگان مجلس و شورای نگهبان است.

وی خاطرنشان کرد: در این لایحه ایجاد ۸ منطقه آزاد تجاری – صنعتی، اصلاح محدوده دو منطقه و ایجاد ۱۳ منطقه ویژه اقتصادی در دستور کار است که منطقه آزاد تجاری استان اردبیل نیز در این لایحه وجود دارد.

دبیر کمیسیون اقتصاد کلان مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: در این چهار ماه تلاش کردیم تا مطالعات و تحقیقات دقیق و میدانی را در این زمینه انجام دهیم و با دستور دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تک تک این مناطق به صورت جداگانه مورد بررسی قرار می‌گیرد و هنوز هیچ چیز در این زمینه مشخص نیست.

هاشم بیگی گفت: وظیفه ما در دبیرخانه مجمع این است که اطلاعات جمع‌بندی شده و به شورای مجمع ارائه شود تا در مورد این لایه تصمیم‌گیری شده و براساس منافع ملی اعلام شود.

وی در پاسخ به این سوال که چه زمان لایحه در صحن شورای مجمع مورد بررسی قرار می‌گیرد، تصریح کرد: هنوز زمان این کار معلوم نیست و ممکن است چندین ماه طول بکشد و به هیچ وجه سریع عمل کردن در این زمینه و یا بررسی ابتر کار مدنظر نمی‌باشد بلکه می‌خواهیم اطلاعات دقیق در مورد ۲۳ منطقه پیشنهادی برای ایجاد مناطق آزاد و تجاری و اصلاح محدوده را انجام داده و در نهایت در فضای شفاف در مجمع تصمیم‌گیری شود.

دبیر کمیسیون اقتصاد کلان مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار امیدواری کرد؛ مجمع با در نظر گرفتن تمامی جوانب امر در مورد این لایحه تصمیم‌گیری کرده و از هرگونه اقدام شتابزده جلوگیری کند.

لایحه-ایجاد-مناطق-آزاد-جدید-در-مجمع-تشخیص-مصلحت
لایحه-ایجاد-مناطق-آزاد-جدید-در-مجمع-تشخیص-مصلحت

منبع » تحلیل بازار

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

https://wikifreezones.com/?p=9172