عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام: قطعاً از طرح منطقه آزاد سیستان حمایت می‌کنم

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام: قطعاً از طرح منطقه آزاد سیستان حمایت می‌کنم

احمدعلی موهبتی در دیدار با ناطق‌نوری، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، ضمن ارایه گزارشی از روند توسعه و تحولات استان و خدمات شتابان در جهت پیشرفت و بهبود اوضاع اقتصادی و اجتماعی استان، به تعامل خوب بخش های دولتی و خصوصی و نهادها و موسسات مالی بزرگ اشاره کرد و گفت: بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران بومی استان در راستای ایجاد منطقه آزاد سیستان و با هدف کاهش فشار بر بودجه دولت، آمادگی خود را برای ۱۰۰۰میلیارد تومان سرمایه‌گذاری اعلام کرده اند.

موهبتی گفت: منطقه آزاد سیستان علاوه بر تاثیر در استان، فرصت ارزشمندی برای جذب سرمایه‌های خارجی منطقه است.

وی با تاکید بر ضرورت تامین اشتغال پایدار برای ماندگاری مردم منطقه و جلوگیری از مهاجرت و حرکت‌های جمعیتی نظیر دهه‌های گذشته، گفت: باید تدابیری اتخاذ کنیم که ضامن معیشت مردم باشد.

حجت الاسلام والمسلمین ناطق نوری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز با اشاره به شناخت خود از استان و بازدید حضوری از مناطق مختلف استان، گفت : باید برنامه ریزی درست انجام شود که دوباره شاهد حرکت‌های گسترده جمعیت نظیر آنچه پیش از انقلاب رخ داده نباشیم.

وی با اشاره به قابلیت های فراوان سواحل جنوب، گفت: متاسفانه استعداد و ظرفیت های این سواحل مورد غفلت واقع شده ولی رهبر انقلاب چون خود در آن استان بودند و اشراف و شناخت داشتند، استان را هم گنج می‌دانند و هم نعمت، و باید این عنایت و توجه‌شان، باعث برداشته شدن گام‌های ارزشمند در بهره مندی کشور از این نعمت عظیم گردد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ساحل مکران برای ما بهترین سرمایه است و باید تلاش کنیم طرح‌ها در توسعه این سواحل به نتیجه کامل برسد.

وی با بیان اینکه منطقه آزاد سیستان می تواند در حصول به این هدف و تامین اشتغال پایدار و رونق اقتصادی و اجتماعی منطقه در تکمیل طرح های توسعه سواحل جنوب، موثر و مفید باشد گفت: قطعاً از طرح منطقه آزاد سیستان حمایت می کنم.

ناطق نوری، با اشاره به گزارش استاندار، به نقش و همکاری هر چه بیش تر خیرین در توسعه استان تاکید کرد و گفت؛ همه باید با همان روحیه جهادی در پیشرفت استان کمک کنیم.

ناطق نوری حمایت از منطقه آزاد سیستان

منبع: ایسنا

1 دیدگاه ها

  • بسیار عالی

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

https://wikifreezones.com/?p=8237