تا آخر اردیبهشت ۱۴۰۰ درباره لایحه مناطق آزاد تصمیم‌گیری می‌شود

تا آخر اردیبهشت ۱۴۰۰ درباره لایحه مناطق آزاد تصمیم‌گیری می‌شود

دبیر کمیسیون اقتصاد کلان دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اینچه برون یک ظرفیت ملی است و مزیت‌های آن فراتر از تصور ما بود و امیدواریم بهترین تصمیم درباره این لایحه گرفته شود.

حجت الله هاشم بیگی عصر امروز در نشست با فعالان اقتصادی استان اظهار داشت: ایجاد 8 منطقه آزاد تجاری و 13 منطقه ویژه اقتصادی اردیبهشت ماه امسال به عنوان لایحه اختلافی بین مجلس و شورای نگهبان به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع داده شد تا با انجام کار کارشناسی درباره آن تصمیم‌گیری شود.

وی گفت: برای اینکه تصمیم درستی درباره این لایحه گرفته شود قرار براین شد تا علاوه بر جلساتی که در مرکز برگزار می‌شود به استان‌های ذینفع ورود کنیم و نظرات افراد مختلف را بشنویم و بازدید کنیم.

دبیر کمیسیون اقتصاد کلان دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: ما در پی این هستیم تا دقیق‌ترین اطلاعات را جمع‌آوری کنیم تا در حق منطقه‌ای ظلم نشود و اگر منطقه‌ای برای منافع نظام و کشور مفید است تصمیم اشتباه درباره آن نگیریم.

وی گفت: مجمع تشخیص مصلحت نظام طبق قانون تا 31 اردیبهشت ماه سال 1400 فرصت دارد تا درباره این لایحه تصمیم‌گیری کند.

هاشم بیگی با اشاره به بازدید از اینچه برون خاطرنشان کرد: با ظرفیت‌هایی که در استان گلستان وجود دارد و مدیران قوی و همچنین بخش خصوصی توانمند، جایگاه این استان باید بالاتر از شرایط فعلی باشد.

وی گفت: اینچه برون یک ظرفیت ملی است و مزیت‌های آن فراتر از تصور ما بود و امیدواریم بهترین تصمیم درباره این لایحه گرفته شود.

مناطق-آزاد-جدید---اینچه-برون-تا-اردیبهشت-1400
مناطق-آزاد-جدید—اینچه-برون-تا-اردیبهشت-1400

منبع » تسنیم

1 دیدگاه ها

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

https://wikifreezones.com/?p=9444