40 هکتار به منطقه آزاد انزلی الحاق می شود

40 هکتار به منطقه آزاد انزلی الحاق می شود

حمیدرضا آبایی در حاشیه بازدید استاندار گیلان از زیرساخت‌ها و توانمندی‌های بندرانزلی(مجتمع بندری انزلی) با اشاره به اقدامات انجام شده در این بندر اظهار داشت: یک پست اسکله کاملا تخصصی غلات و ۲ پست دلفین برای حمل و نقل فرآورده‌های نفتی و فله مایع روغنی در بندرانزلی ساخته شده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان با اشاره به وضعیت آب و هوایی بندرانزلی گفت: با توجه به میزان بارندگی در بندرانزلی نیاز بود که تمام جوانب برای اقدامات خود را بسنجیم لذا طرح احداث “ترمینال برای تمام فصول” و اسکله سرپوشیده با همت بخش خصوصی را درنظر داریم.

وی تصریح کرد: در کارگروه شورای عالی مناطق آزاد، طرح الحاق ۴۰ هکتار اراضی استحصالی مجتمع بندری انزلی به محدوده منطقه آزاد تجاری صنعتی انزلی تصویب شده است و این اراضی در آینده نزدیک به این منطقه ملحق می‌شود.

آبایی با بیان اینکه با توجه به امکانات بندرانزلی سعی در استفاده از نیروهای بومی در این منطقه داریم عنوان کرد: این کار موجب مدیریت هزینه‌ها می‌شود و سیاست ما نیز جذب حداکثری نیروهای بومی در محدوده بندرانزلی است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان توسعه گردشگری دریایی در بندرانزلی را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: ساماندهی، بهسازی و به‌روز رسانی اسکله‌های تفریحی و گردشگری در تالاب انزلی و اختصاص محدوده‌ای به‌نام مارینای بندرانزلی برای توسعه گردشگری دریایی و استفاده از مسافرت‌های دریایی از اقدامات ما است.

وی خواستار ورود سرمایه‌گذاران برای پروژه مارینای بندرانزلی شد و ابراز داشت: به افرادی که قصد فعالیت در زمینه شناورهای دریایی داشته باشند، وام‌های بدون بهره با دوره بازپرداخت طویل‌المدت ارائه می‌دهیم و هرکسی که بتواند در بحث گردشگری دریایی اقدامی کند مورد حمایت سازمان بنادر گیلان قرار می‌گیرد.

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

https://wikifreezones.com/?p=5043