وعده وزیر ارشاد برای پیگیری راه‌اندازی مناطق آزاد مجازی

وعده وزیر ارشاد برای پیگیری راه‌اندازی مناطق آزاد مجازی

در حاشیه بازدید از نمایشگاه الکامپ مطرح شد:

وزیر ارشاد در بازدید از نمایشگاه الکامپ 26، با حضور در غرفه سازمان نظام صنفی رایانه‌ای وعده داد راه اندازی مناطق آزاد مجازی را پیگیری کند. پیشنهاد راه اندازی این مناطق از سوی سازمان نظام صنفی رایانه ای مطرح شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران، «محمد مهدی اسماعیلی» وزیر ارشاد اسلامی با حضور در بیست و ششمین دوره نمایشگاه الکامپ، در غرقه سازمان نظام صنفی رایانه ای حضور یافت و با رئیس این سازمان گفت و گو کرد.

بر اساس این گزارش «حسن هاشمی» رئیس سازمان نصر کشور در این نشست به تشریح فعالیت های حوزه فاوا و بیان مشکلات این بخش پرداخت. هاشمی به توضیح مواردی مانند قطب مراکز داده و نگاه جزیره ای به آن و دغدغه مشکل تامین برق، هزینه های تحمیل شده به دلیل وجود تحریم ها، موانع رقابت، مشکلات زیرساختی و موضوع فریلنسرها پرداخت.

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور درباره فریلنسرها گفت: اشخاص بسیاری در کشور برای کسب درآمد دلاری به سمت فعالیت های فریلنسری سوق یافتند. این افراد با گرفتن پروژه های خارجی و انجام آن در داخل، درآمدهای خوبی کسب کردند؛ اما متاسفانه به دلیل این که ساختارمند و هدفمند نبوده است، نمی توانند درآمد خود را به صورت مستقیم وارد کشور کنند.

هاشمی در این نشست پیشنهاد راه اندازی یک منطقه آزاد تجاری مجازی را داد. او گفت: با ایجاد این مناطق، فریلنسرها امکان ثبت هویت خود را داشته و ما می توانیم در این مناطق سرمایه گذار خارجی جذب کنیم. همچنین سازمان نظام صنفی رایانه ای آمادگی دارد تا نقش واسط را برای راه اندزای مناطق آزاد مجازی ایفا کند.

وزیر ارشاد در این نشست، با استقبال از راه اندازی مناطق آزاد مجازی، آن را خوب ارزیابی کرد و خواست این طرح از سوی سازمان نظام صنفی رایانه ای برای پیگیری به صورت مکتوب ارائه شود.

وعده وزیر ارشاد برای پیگیری راه‌اندازی مناطق آزاد مجازی
وعده وزیر ارشاد برای پیگیری راه‌اندازی مناطق آزاد مجازی

منبع: سازمان نظام صنفی رایانه‌ای 

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

https://wikifreezones.com/?p=11863