نشست تخصصی گردشگری مبتنی بر ظرفیت‌های مناطق آزاد

نشست تخصصی گردشگری مبتنی بر ظرفیت‌های مناطق آزاد

همزمان با هفته پژوهش، سازمان منطقه آزاد انزلی برگزار کرد. در دومین روز از هفته پژوهش به میزبانی منطقه آزاد انزلی نشست تخصصی گردشگری مبتنی بر ظرفیت‌های مناطق آزاد با حضور دکتر سید حجت مهدوی معاون فرهنگی،هنری،اجتماعی و گردشگری سازمان، و حمیدرضا آذرپور معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان گیلان و کارشناسان و فعالان حوزه گردشگری برگزار شد.

معاون فرهنگی، اجتماعی،گردشگری سازمان در این نشست با بیان اینکه صنعت گردشگری یکی از راه‌های توسعه کشور است بیان کرد: توجه به این امر مهم و انجام مطالعات و پژوهش‌ها الزامات طبیعی خود را می‌طلبد، و نتیجه پژوهش‌های مبتنی بر علم موجب تسهیل سازی به منظور جذب حداکثری سرمایه‌گذاران خواهد بود.

در ادامه معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی و صنایع دستی استان گیلان و همچنین مشاور ارشد مدیر عامل سازمان منطقه آزاد انزلی که در جلسه حاضر بودند بر اهمیت تنوع بخشی به خدمات قابل ارائه به گردشگران و افزایش امکانات رفاهی و تفریحی در این حوزه تصریح کرده و نقش گردشگری را درجامعه به عنوان یکی از ابزار خود اشتغالی به منظور فقر زدایی یاد کرده و پژوهش را در پیشبرد این اهداف امری مهم قلمداد نمودند.

گفتنی است با توجه به اینکه پارک نوار ساحلی فاز تجارت و گردشگری این منطقه به عنوان یکی از بزرگترین زیر ساخت های گردشگری مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی قرار گرفته،شرکت مشاور (مشاوره امکان سنجی و ساماندهی نوار ساحلی) در خصوص راهکارهای ممکن در راستای ساماندهی نوار ساحلی محدوده منطقه آزاد انزلی و همچنین توسعه تاسیسات گردشگری بر اساس مطالعات انجام شده،گزارشاتی را ارائه نمود.

نشست-تخصصی-گردشگری-در-منطقه-آزاد-انزلی
نشست-تخصصی-گردشگری-در-منطقه-آزاد-انزلی

منبع » اقتصاد 24

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

https://wikifreezones.com/?p=9860