منطقه ویژه اقتصادی پیام اکو سیستم مطلوب شرکت های فناور و دانش بنیان

منطقه ویژه اقتصادی پیام اکو سیستم مطلوب شرکت های فناور و دانش بنیان

منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام به عنوان یکی از بسترهای امن برای توسعه اقتصاد دیجیتال در کشور، توانسته با گسترش وفراهم سازی هر چه بیشتر زیرساخت‌ها درحوزه‌هایی از جمله آی.تی و آی.سی.تی امروز به اکوسیستم مطلوب شرکت‌های فناور و فناوری‌های نوین در کشور تبدیل شود.

با توجه به اهمیت اقتصاد دیجیتال و توسعه روزافزون آن در دنیای امروز که با سرعتی باور نکردنی در تمام بخش‌های مختلف جوامع بشری رسوخ کرده، این منطقه نیز به عنوان یکی از شرکت‌های زیر مجموعه وزارت ارتباطات، فناوری اطلاعات از مهم ترین برنامه‌های خود را که به خصوص طی 2 سال گذشته توانسته به خوبی محقق کند، توسعه زیر ساخت‌ها با هدف حضور هر چه بیشتر سرمایه گذاران در بخش آی.تی و آی.سی.تی بوده است.

امسال نیز که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان جهش تولید نامگذاری شده با همت جمعی که در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام شکل گرفته، این عزم بوجود آمده تا زمینه حضور هر چه بیشتر سرمایه گذاران داخلی و خارجی با هدف احیای صنایع غیرفعال ، رونق تولید و توسعه اشتغال مولد در منطقه فراهم شود.

زمینه فعالیت 76 واحد تولیدی در در بخش‌های از جمله آی.سی.تی و آی.تی در منطقه ویژه پیام فراهم شده است

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام با اشاره به استقبال شرکت‌های داخلی و خارجی برای سرمایه گذاری در بخش‌های از جمله آی.سی.تی و آی.تی در منطقه گفت: طی سال‌های گذشته زمینه فعالیت 76 واحد تولیدی در این حوزه در منطقه ویژه فراهم شده است.

نادر ثناگو مطلق با بیان اینکه تعدادی از این واحدها فعال و مابقی نیز در حال ساخت هستند به برنامه‌های پیش روی منطقه برای توسعه زیر ساخت‌ها با هدف حضور سرمایه گذاران آی.تی و آی.سی.تی داخلی و خارجی در منطقه پیام اشاره و اظهار داشت: با همین هدف و در نخستین گام در سال جهش تولید، عملیات عمرانی بزرگ ترین و چهارمین فاز منطقه ویژه به مساحت 165 هکتار آغاز شده است.

۲ هزار فرصت شغلی در منطقه ویژه وزارت ارتباطات ایجاد می شود

ثناگو مطلق با بیان اینکه هم اکنون زیرساخت‌های سه ناحیه از این فاز آماده سازی و تحویل سرمایه گذاران شده خاطر نشان کرد: با واستقرار شرکت‌های جدید در مرحله نخست فاز چهار، انعقاد کلیه قراردادهای سرمایه گذاری و با بهره برداری رسیدن کامل این طرح ها، پیش بینی می‌شود تا سال آینده، بیش از 2 هزار فرصت شغلی در منطقه ویژه اقتصادی پیام ایجاد شود.

منطقه-ویژه-پیام

منبع » فرینا

1 دیدگاه ها

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

https://wikifreezones.com/?p=8507