منطقه آزاد ارس، معین و متولی منطقه آزاد قصرشیرین

منطقه آزاد ارس، معین و متولی منطقه آزاد قصرشیرین

مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری-‌صنعتی و ویژه اقتصادی در بازدید از محدوده منطقه آزاد قصر شیرین گفت: مقرر شده منطقه آزاد ارس، معین و متولی منطقه آزاد قصرشیرین باشد.

حمیدرضا مومنی که همراه صفر شاسفند معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ارس به منطقه آزاد قصر شیرین سفر کرده بود در بازدید از محدوده این منطقه گفت: با توجه به اینکه منطقه آزاد تجاری-‌صنعتی ارس از مناطق صنعتی، پیشرو و خوب کشور است و عملکرد بسیار موفقی داشته است، مقرر شده تا این منطقه آزاد معین و متولی منطقه آزاد قصرشیرین باشد تا در انجام امور زیرساخت، تهیه و تدوین اساسنامه، طرح جامع و ساز و کار اداری اقدامات لازم را شروع کند.

مومنی افزود: کارکرد مناطق آزاد رونق تولید و افزایش صادارات است و قصرشیرین با وجود دو مرز تجاری در دو بخش عربی و کُردی با عراق شرایط مطلوبی از این نظر دارد.

وی گفت: تلاش‌های زیادی برای تحقق و تصویب منطقه آزاد جدید انجام شد، منطقه آزاد قصرشیرین هدیه دولت به مردم بود که محقق شد و امیدواریم در آینده تحولات اقتصادی خوبی برای مردم ایجاد کند.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد گشور افزود: ما در ایجاد مناطق آزاد، افق اجتماعی و فرهنگی منطقه را در نظر می‌گیریم و جزئی از طرح جامع هر منطقه، پیوست فرهنگی و اجتماعی آن خواهد بود تا علاوه بر رونق صادرات بهبود اشتغال مرزنشینان نیز محقق شود.

مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری-‌صنعتی و ویژه اقتصادی در پایان اظهار داشت: تمام سیاست‌های مورد نظر مقام معظم رهبری (مدظله) در این رابطه و درخصوص کارکرد مناطق آزاد باید عملیاتی و لحاظ شوند.

 منطقه آزاد ارس، معین و متولی منطقه آزاد قصرشیرین
منطقه آزاد ارس، معین و متولی منطقه آزاد قصرشیرین

منبع » اقتصاد 24

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

https://wikifreezones.com/?p=10631