فرودگاه پیام پیشگام در توسعه آموزش خلبانی کشور

فرودگاه پیام پیشگام در توسعه آموزش خلبانی کشور

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام با اشاره به وجود بیشترین مراکز آموزش خلبانی کشور در این فرودگاه گفت: این ظرفیت موجب شده تا پیام امروز در بخش آموزش خلبانی و هوانوردی عمومی در کشور پیشگام باشد.

نادر ثناگو مطلق افزود: این فرودگاه با توانمندی‌های زیرساختی و خدماتی در حوزه هوانوردی هم اکنون در بخش‌های مسافری، کارگو(باری) و آموزش خلبانی فعالیت دارد.
ثناگو مطلق با بیان اینکه فرودگاه پیام به عنوان قطب آموزش خلبانی کشور مطرح است عنوان کرد: دوره‌های تخصصی هوانوردی به صورت کامل در این فرودگاه با اعطا گواهینامه خلبانی و طبق استانداردهای بین المللی در حال انجام است.

وی افزود: نزدیک بودن به پایتخت، ارتقاء سطوح پروازی، سیستم‌های به‌روز ناوبری هوایی و دارا بودن بزرگ ترین باند پروازی، از جمله مزایایی است که پیام را تبدیل به قطب آموزش خلبانی و هوانوردی کشور کرده است.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پیام با بیان اینکه متقاضیان گذراندن دوره‌های خلبانی از سراسر کشور در فرودگاه بین المللی پیام در حال آموزش هستند خاطر نشان کرد: هم اکنون پنج مرکز آموزش خلبانی در فرودگاه پیام فعالیت دارند و روزانه به طور میانگین بیش از 80 پرواز آموزشی در این فرودگاه انجام می شود.
ثناگو مطلق گفت: همچنین در زمان حاضر بیش از 2 هزار متقاضی و علاقه مند حوزه صنعت هوایی در مدارس این فرودگاه مشغول به آموزش هستند.

فرودگاه بین المللی پیام از ابتدای تاسیس ( 1369) با کاربری کارگو (حمل و نقل بار) فعالیت خود را آغاز کرده و پس از اندکی با افزوده شدن چندین مدرسه آموزش خلبانی به بزرگترین و برترین مرکز آموزش خلبانی کشور تبدیل شده است.

فرودگاه-پیام-و-آموزش-خلبانی

منبع » فرینا

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

https://wikifreezones.com/?p=8422