شن ژن، جایگزین ناپذیر است

شن ژن، جایگزین ناپذیر است

طی ۴۰ سال گذشته، شهر شن ژن (شن جن) چین از یک روستای ماهیگیری کوچک در ساحل دریای جنوبی چین به مرکز نوآوری بین المللی تبدیل شده و توجه جهانیان را به خود جلب کرده است.

فرهنگ نوآوری همواره نیروی محرکه توسعه مداوم این منطقه ویژه اقتصادی چین بوده و در عین حال از جاذبه های ویژه آن برای موسسات جهانی به شمار می‌رود.

تاسیس نهادهای تحقیقاتی نوآوری در شن جن، در حال حاضر یکی از گزینه های مورد علاقه بیشتر موسسات چند ملیتی جهان به شمار می رود. سی ام ژوئن، مرکز نوآوری همایش صنایع و بازرگانی آلمان در شن جن راه اندازی شد که اولین مرکز نوآوری مشترک اتاق های بازرگانی آلمان در دنیا به شمار می رود. ما مینگ بو نماینده ارشد همایش صنایع و بازرگانی آلمان در مصاحبه ای با سی سی تی وی گفت، ظرفیت های باز و فراگیر شهر شن جن تاثیر عمیقی بر ذهن جهانیان گذاشته و محیط نوآوری برجسته اینجا نیز آنها را برای باقی ماندن در این زمینه تشویق می‌کند.

وی گفت: گفته می شود، شن جن دره سیلیکون چین است و به عنوان مرکز نوآوری سخت افزار جهان جایگزین ناپذیر است. نوآوری حوزه‌ای است که ما به آن توجه ویژه داریم. مناطق مشابه در سایر نقاط جهان نیز از فناوری بهره می برند ولی با شن جن تفاوت دارند. محیط توسعه نوآوری سخت افزاری منحصر به فرد این شهر باعث می شود ما به راحتی به فناوری های پیشرفته و استعدادهای فناوری پیشرفته دسترسی داشته باشیم و این برتری پتانسیل نوآوری این منطقه است.

امسال، صنایع مختلف با تاثیرات منفی ناشی از شیوع کروناویروس روبرو شدند. برخی از آن‌ها به سرعت توانستند کار خود را از سر بگیرند ولی برخی بخش ها مانند صادرات با چالش‌های جدی روبرو شدند. اما باز هم تصمیم دارند در چین بمانند.

ما مینگبو گفت که اتاق بازرگانی آلمان در چین هیچ خبری مبنی بر خروج موسسات آلمانی از چین دریافت نکرده است. برخی از پروژه ها ممکن است به دلیل همه گیری کرونا به حالت تعلیق درآید، اما پس از آن به زودی از سر گرفته خواهد شد. چین مهمترین شریک تجاری آلمان است و موسسات آلمانی تمایل بیشتری برای سرمایه گذاری در چین دارند.

آلمان با توجه به بازار آزاد خود به سایر بازارهای آزاد دنیا وابسته است. ما مینگ بو خاطرنشان کرد قطع ارتباط و حمایت گرایی در تجارت هیچ نفعی برای رشد اقتصاد جهان ندارد و امیدواریم جامعه جهانی در این زمینه با رسیدن به یک توافق مشترک باعث بهره‌بردن همه کشورها از سود بازار آزاد شود.

شن-ژن-منطقه-ویژه-اقتصادی-در-چین

منبع » پیام فوری

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

https://wikifreezones.com/?p=8945