سخنگوی وزارت امور خارجه: مناطق آزاد فرصتی استثنایی برای پیوند اقتصادی با سایر کشورها است

سخنگوی وزارت امور خارجه: مناطق آزاد فرصتی استثنایی برای پیوند اقتصادی با سایر کشورها است

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: بی‌تردید از ظرفیت‌های منطقه آزاد ماکو به نفع دو ملت ایران و آذربایجان استفاده کرده و مناطق آزاد فرصتی استثنایی برای پیوند اقتصادی با سایر کشورها است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، به نقل از سایت استانداری آذربایجان‌غربی، سید عباس موسوی 17 مردادماه به همراه معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی در سفر یک روزه به منطقه آزاد ماکو و در نشست با مسئولان این منطقه با اشاره به ظرفیت های منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو در تقویت ارتباط ایران با سایر کشورهای همسایه اظهار داشت: مناطق آزاد برای تکمیل ظرفیت های کشور و پیوند دادن اقتصاد ملی به اقتصاد کشورهای هم جوار، ایجاد شده که حتما از این ظرفیتی که در این منطقه وجود دارد به نفع دو ملت ایران و آذربایجان استفاده می‌شود.

مناطق-آزاد-پیوند-اقتصادی

وی مناطق آزاد را فرصتی استثنایی برای پیوند اقتصادی با کشورهای دیگر دانست و گفت: ایران و جمهوری آذربایجان از اشتراکات خوبی برخوردار هستند که توجه به این اشتراکات به گسترش و تقویت روابط منجر می شود.

این مطلب را مطالعه کنید: سخنگوی وزارت امور خارجه در منطقه آزاد انزلی: عملکرد مناطق آزاد در کشور را بسیار موفق ارزیابی می‌کنم

در ادامه محمد رضا عبدالرحیمی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو نیز در این نشست با تاکید بر اینکه در حال حاضر 110 واحد فعال صنعتی در این منطقه به کار تولید و اشتغال مشغول هستند، افزود: وزارت امور خارجه می تواند نقش اساسی در توسعه این منطقه و رونق بیش از پیش فضای کسب و کار با همسایگان داشته باشد.

وی همسایگی منطقه آزاد ماکو با سه کشور را از ظرفیت های بزرگ برای توسعه تجارت خارجی اعلام کرد و خواستار کمک و مساعدت مسئولان بلند پایه کشوری برای توسعه صادرات جاری و افزایش تجارت خارجی شد.

بازدید از پایانه مرزی و گمرک پلدشت از دیگر برنامه های سخنگوی وزارت امور خارجه بود.

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

https://wikifreezones.com/?p=8626