ساماندهی بازار مناطق آزاد توسط انجمن‌های صنفی

ساماندهی بازار مناطق آزاد توسط انجمن‌های صنفی

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با تاکید بر ایجاد تشکل‌های صنفی در مناطق آزاد، گفت: انجمن‌های صنفی به ساماندهی بازار مناطق آزاد کمک می‌کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، افشار فتح‌اللهی امشب در نشستی در همین رابطه اظهار داشت: تشکل‌های صنفی در مناطق آزاد تحت عنوان انجمن صنفی و مطابق با فرآیند قانونی نظام صنفی کشور ایجاد خواهد شد.

وی افزود: با راه‌اندازی تشکل‌های صنفی شاهد نظارت دقیق‌تر و جلوگیری از تخلفاتی مانند گرانفروشی یا کم فروشی توسط واحدهای صنفی خواهیم بود که می‌تواند رضایت گردشگران و ساکنان منطقه را به همراه داشته باشد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم نبود تشکل‌ها و اتحادیه‌های صنفی فعال را یکی از دلایل اصلی عدم نظارت دقیق و ایجاد گرانی برخی محصولات به ویژه اقلام مصرفی در بازار عنوان کرد.

فتح‌اللهی خاطرنشان کرد: مراحل نهایی تدوین آیین نامه نظام صنفی مناطق آزاد کشور به پیشنهاد منطقه آزاد قشم در حال انجام است و پس از نهایی شدن و تصویب اجرا خواهد شد.

این مقام مسئول ابراز داشت: با برنامه‌ریزی صورت گرفته تشکیل کارگروه‌های صنفی مربوط به حوزه‌های مواد غذایی و پروتئینی، میوه و تره‌بار، مشاوران املاک، رستوران و فست فودها، تعمیرکاران خودرو و پوشاک با اولویت در دستور کار قرار گرفته است.

ساماندهی بازار مناطق آزاد توسط انجمن‌های صنفی
ساماندهی بازار مناطق آزاد توسط انجمن‌های صنفی

منبع: تسنیم

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

https://wikifreezones.com/?p=11552