ساخت یک «جزیره جدید» در جوار کیش/ بخش زیادی از تجهیزات «فرودگاه جدید» تولید داخل است

ساخت یک «جزیره جدید» در جوار کیش/ بخش زیادی از تجهیزات «فرودگاه جدید» تولید داخل است

غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در برنامه «سلام، صبح بخیر» از سوم شبکه سوم سیما، اظهار داشت: کیش یکی از زیباترین مناطق کشور است و همان‌گونه که استحضار دارید یکی از چهار مناطق دنیاست که بیشترین اکسیژن خالص را داراست که شاید بسیاری از هموطنان از این موضوع اطلاع نداشته باشند.

کیش و فرهنگ شهروندی

وی با بیان اینکه کیش یک منطقه آزاد است و تمامی مزیت‌های مناطق آزاد را داراست، افزود: کیش به لحاظ فرهنگی، اجتماعی و فرهنگ شهروندی رشد بسیار بالایی داشته است چراکه در طول این سال‌ها زحمات بسیار زیادی در این بار کشیده شده و کیشوندان عزیز و مدیران سابق در این خصوص نقش بسیاری داشته‌اند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در ادامه گفت: امروز شرایط فرهنگی کیش، متوسط رو به بالاست و تمامی شرایط یک زندگی خوب در این جزیره خلیج فارس فراهم است.

مظفری ادامه داد: بحث فرهنگ شهروندی، رشد بسیار بالایی در کیش داشته است و ما هنوز در این جزیره چراغ قرمز نداریم و دلیلش رعایت قوانین توسط مردم جزیره است و جالب است که در میادین حتمأ حق تقدم‌ها رعایت می‌شود.

ترمینال جدید فرودگاه کیش و آغاز یک تحول

وی به فرودگاه کیش و ظرفیت ورود و خروج سالیانه مسافر به این جزیره اشاره کرد و عنوان داشت: فرودگاه فعلی ما، فرودگاه خوبی است و سالیانه بطور متوسط دو میلیون مسافر ظرفیت دارد اما ترمینال جدید کیش که با یک توقف چندساله در این پروژه مواجه بودیم را امیدواریم تا پایان امسال به اتمام برسانیم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش تصریح کرد: ترمینال جدید کیش گنجایش ورود و خروج 6 میلیون مسافر را در طول سال داراست و یکی از مجهزترین و بهترین فرودگاه‌های کشور محسوب می‌شود.

مظفری در ادامه افزود: بخش زیادی از تجهیزات این فرودگاه در همین دوران تحریم، توسط شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی ساخته شده و به کیش انتقال یافته است که این خود نشان از توانمندی‌ نیروهای ایرانی است.

ساخت یک جزیره جدید در جوار کیش

وی با اشاره به ساخت بندرگاه جزیره کیش بیان داشت: یک اسکله 35 هزار تنی در کیش ساخته شده است و قرارداد لایروبی آن که یکی از بزرگترین قراردادها محسوب می‌شود تنظیم شده است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در ادامه سخنانش گفت: به‌واسطه این قرارداد لایروبی، یک جزیره جدید در کنار جزیره کیش ساخته خواهد شد که یک اتفاق بزرگی است.

مظفری با بیان اینکه بحث‌های زیست‌محیطی این جزیره جدید خوشبختانه در حال انجام است، افزود: این جزیره جدید طبیعتأ در ساحل انجام می‌شود و فاصله چندانی با کیش ندارد که برای نخستین بار است که این اتفاق در کشور به وقوع می‌پیوندد.

بیش از 30 هزار میلیارد پروژه در حال اجرا در کیش

وی در پایان عنوان داشت: بیشتر از یک سوم بودجه عمرانی کشور، هم اکنون در کیش پروژه در اجرا توسط بخش خصوصی داریم و این رقم بیشتر از 30 هزار میلیارد تومان است که در حوزه های هتل، مسکن، زیرساخت و دیگر کارهای عمرانی جزیره هزینه می شود.

ساخت-جزیره-جدید-در-کیش
ساخت-جزیره-جدید-در-کیش

منبع » فارس

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

https://wikifreezones.com/?p=9288