دولت تمام درخواست‌های مجلس درباره اصلاح مناطق آزاد را انجام داد

دولت تمام درخواست‌های مجلس درباره اصلاح مناطق آزاد را انجام داد

جمشید انصاری در پنجمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان که پیش از ظهر امروز در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: دولت هر آنچه را مجلس درباره اصلاح مناطق آزاد درخواست کرد انجام داده است.

وی با بیان اینکه دولت برای ایجاد منطقه آزاد در کردستان همکاری و مساعدت لازم را دارد، گفت: امیدواریم مجلس و نمایندگان استان در خصوص تصویب آن اقدام کنند.

وی در ادامه به ظرفیت‌های موجود استان در بخش آب و کشاورزی هم گریزی زد و گفت: باید تلاش کرد این قابلیت‌ها خود را نشان دهد که البته مجموعه مدیریت استان در این راستا موفق عمل کرده است.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: به روز شدن اطلاعات در بخش‌ها مختلف کشاورزی و صنعتی و میزان پیشرفت طرح‌های ضروری است.

وی با بیان اینکه میزان اراضی آبی قابل کشت در استان استان ۱۰ درصد بود و در این سال‌ها این میزان افزایش پیدا کرده است، خاطرنشان کرد: این پیشرفت‌ها و اقدامات انجام شده باید به اطلاع مردم برسد.

آسیب‌شناسی عدم پیشرفت یا موفقیت برخی طرح‌ها

انصاری خواستار آسیب‌شناسی عدم پیشرفت یا موفقیت برخی طرح‌ها در استان شد و افزود: این آسیب‌شناسی به ما کمک می‌کندبدانیم ریشه مشکلات کجاست و برای آن چه تدابیر تازه‌ای باید اندیشیده شود.

وی تصریح کرد: شرایط اقتصادی کشور در سالهای ۹۴ و ۹۷ به بعد متفاوت بوده و در سال ۹۷ با اعمال تحریم‌های آمریکا شرایط ویژه و متفاوتی برای کشور پدید آمده است و شرایط نیز هر روز سخت‌تر می‌شود.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: با توجه به وضعیت اقتصادی امروز کشور باید در برنامه‌هایی که سال ۹۴ تعریف شده دوباره باتوجه بازنگری شود.

انصاری با بیان اینکه عمده طرح‌های پیشران صنعتی ارز بری بالا دارند، خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی کشور تامین این میزان ارز توسط صندوق توسعه ملی دشوار است، مدیران باید دنبال سرمایه‌گذار برای مشارکت در طرح‌های بزرگ نظیر پتروشیمی دوم کردستان باشند.

ضرورت افزایش تسهیلات بانکی در کردستان

استاندار کردستان بر لزوم افزایش تسهیلات بانکی به سرمایه‌گذاران تاکید کرد و گفت: باید مدیران بانک‌های استان قدرت تصمیم گیری را در پرداخت تسهیلات به متقاضیان خود داشته باشند.

بهمن مرادنیا نیز در این جلسه اظهار کرد: با توجه به شرایط اقتصادی امروز حاکم بر کشور تسهیلات ارزان قیمت بیشتری در اختیار سرمایه‌گذاران قرار گیرد.

وی با بیان اینکه توقع داریم تسهیلات بانکی با توجه به میزان اهمیت پروژه‌ها باید افزایش پیدا کند تا به مشوقی برای سرمایه‌گذاران تبدیل شود.

پرداخت ۳۵۸ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال پایدار روستایی

وی تصریح کرد: سال گذشته ۳۵۸ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال پایدار روستایی در استان پرداخت شده است.

استاندار کردستان با بیان اینکه در شرایط یکسان وضعیت اقتصادی کشور دولت باید تفاوتی در تخصیص اعتبارات و تسهیلات برای کردستان قائل شود، افزود: با وجود شرایط سخت اقتصادی امسال ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل سدها و شبکه‌های پایاب استان تخصیص داده شد.

وی تصریح کرد: تخصیص این میزان اعتبار کمک بسیار بزرگی برای توسعه منطقه بود و در صورت تخصیص اعتبار برای آبی کردن ۹۶ هزار هکتار از اراضی کشاورزی کردستان و عملیاتی شدن آن، شاهد تحولی در ایجاد اشتغال و ثروت در استان خواهیم بود.

استاندار کردستان اضافه کرد: یک هزار میلیارد تومان در سد ژاوه هزینه شده است که با تخصیص اعتبارات مورد نیاز، می‌توان از طریق این سد هشت هزار هکتار از اراضی پایاب را از دیم به آبی تبدیل کرد.

مرادنیا خاطرنشان کرد: با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و میزان پیشرفت فیزیکی برخی  از پروژه‌های صنعتی تا پایان این دولت به بهره‌برداری می‌رسد.

دولت-تمام-درخواست‌های-مجلس-برای-اصلاح-مناطق-آزاد-را-انجام-داد

منبع: فارس

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

https://wikifreezones.com/?p=8079