فیلم؛ دادستان کل کشور: مناطق آزاد به مرکزی برای قاچاق کالا تبدیل شده است

فیلم؛ دادستان کل کشور: مناطق آزاد به مرکزی برای قاچاق کالا تبدیل شده است

دادستان کل کشور: مناطق آزاد به مرکزی برای قاچاق کالا تبدیل شده است؛ فلسفه تشکیل این مناطق، رونق در صادرات بود اما برعکس شده است و واردات رونق گرفته است. مسئولین مناطق آزاد باید به دنبال تحقق قانون باشند و مناطق آزاد را به مراکزی برای رونق تولید و صادرات تبدیل کنند.

به گزارش روابط عمومی دادستانی کل کشور، حجت الاسلام و المسلمین منتظری دادستان کل کشور در برنامه پایش با تبریک هفته وحدت، اظهار کرد: وظیفه دادستان دفاع از حقوق مردم در چارچوب قانون و مقررات است.

وی در ادامه با بیان اینکه قاچاق کالا دارای ابعاد مختلفی است، گفت: مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیازمند همکاری همه دستگاه ها است ولی متاسفانه این عزم در همه حوزه ها دیده نمی شود.

دادستان کل کشور با اشاره به سواستفاده برخی در زمینه کارت های بازرگانی و فروش و وکالت دادن آن، ادامه داد: با توجه به این اقدامات، بخشنامه ای به دادستانهای سراسر کشور ابلاغ شد تا برابر مقررات قانونی واگذاری کارت بازرگانی به غیر ممنوع شود و دفاتر اسناد رسمی باید از وکالت در این زمینه اجتناب نمایند.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری در مورد مناطق آزاد نیز گفت: مناطق آزاد متاسفانه به مرکزی برای قاچاق کالا تبدیل شده است. فلسفه تشکیل مناطق آزاد برای آن بود که صادرات کشور رونق پیدا کند ولی متاسفانه به محل واردات تبدیل شده است. 

وی خاطرنشان کرد: مسئولین مناطق آزاد باید به دنبال تحقق قانون‌ بروند تا مناطق آزاد را به مرکزی برای رونق تولید و صادرات تبدیل کنند.

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

https://wikifreezones.com/?p=5198