جذب بیش از ۸ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی توسط مناطق آزاد چین در 5 ماه نخست سال جاری میلادی

جذب بیش از ۸ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی توسط مناطق آزاد چین در 5 ماه نخست سال جاری میلادی

وزارت بازرگانی چین اعلام کرد که ۱۸ منطقه آزاد تجاری آزمایشی در این کشور طی ۵ ماه نخست سال جاری میلادی بیش از ۶۰.۲۵ میلیارد یوان (حدود ۸.۶۱ میلیارد دلار آمریکا) از سرمایه‌گذاری‌های خارجی جذب کرده اند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از شینهوا، وزارت بازرگانی چین اعلام کرد که 18 منطقه آزاد تجاری آزمایشی در این کشور طی 5 ماه نخست سال جاری میلادی بیش از 60.25 میلیارد یوان (حدود 8.61 میلیارد دلار آمریکا) از سرمایه‌گذاری‌های خارجی استفاده کردند.

تانگ ونهونگ، یکی از مقامات وزارت بازرگانی چین در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: این 18 منطقه آزاد تجاری 17 درصد از کل سرمایه‌گذاری‌های خارجی در چین را در همین مدت جذب کرده‌اند در حالی که این مناطق کمتر از 0.4 درصد مساحت کشور را اشغال می‌کنند.

از ژانویه تا مه سال 2020.51. 87 میلیارد یوان سرمایه‌گذاری خارجی توسط 12 منطقه آزاد که قبل از اوت 2019 راه اندازی شده بود، جذب شده که نشان می‌دهد نسبت به سال گذشته 18.4 درصد افزایش داشته است.

به گفته این مقام چین، دستاوردهای چین در پیشگیری و کنترل بیماری کووید-19 پایه و اساس محکمی را برای ایجاد یک فضای تجاری سالم ایجاد کرده و باعث جذب سرمایه‌گذاری خارجی شده است.

بررسی اخیر این وزارتخانه نشان می‌دهد که شرکت‌های دارای بودجه خارجی معتقدند که سه مولفه قدرت این مناطق آزاد تجاری شامل خدمات کارآمد دولت، تسهیل تجارت و آزادسازی سرمایه‌گذاری است.

با تصویب شورای دولتی چین در اوت سال 2019، شش منطقه آزاد تجاری آزمایشی در شاندونگ، جیانگ سو، گوانکسی، هبی، یوننان و هیلونگجیانگ تأسیس شد و تعداد کل مناطق آزاد در این کشور را به 18 رساند.

8-میلیارد-دلار-سرمایه-گذاری-خارجی-در-مناطق-آزاد-چین

منبع: تسنیم

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

https://wikifreezones.com/?p=8161