تخصیص پنج و نیم میلیارد دلار برای مناطق آزاد تجاری

تخصیص پنج و نیم میلیارد دلار برای مناطق آزاد تجاری

دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری کشور گفت: ۵,۵ میلیارد دلار از محل تهاتر نفت برای مناطق آزاد تجاری در نظر گرفته شده است.

سعید محمد در نشست شورای اداری کردستان با موضوع آغاز عملیات اجرایی منطقه آزاد تجاری بانه و مریوان افزود: کردستان با توجه موقعیت جغرافیایی و ظرفیت‌ها می‌تواند به بستری مناسب برای رونق معیشت مردم شود.

سعید محمد گفت: سایه مسائل امنیتی همیشه بر سر کردستان بوده و اجازه نداده سرمایه‌گذار به منطقه ورود کند و موجب توسعه همه جانبه استان شود، اما رویکرد دولت سیزدهم مبتنی بر پیشرفت کردستان است.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری به موافقت مجمع تشخیص مصلحت با راه اندازی هفت منطقه آزد تجاری در کشور اشاره کرد و افزود: یکی از این مناطق به کردستان اختصاص دارد.

محمد گفت :منطقه آزاد تجاری بانه و مریوان با بیش از پنج هزار هکتار و برخورداری از مرز پرترانزیت باشماق و سیرانبند فرصتی مناسب برای رشد سرمایه گذاری داخلی و خارجی است.

سعید محمد اعلام کرد: به دنبال تاسیس منطقه آزاد مشترک بین دو کشور ایران و عراق هم هستیم که این مهم در کنار فعالیت منطقه آزاد تجاری بانه و مریوان می‌تواند به کاهش معضل کولبری کمک کند.

منبع » رادیو اقتصاد

تبلیغات

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *