اولین نشست شورای تامین مالی و سرمایه‌گذاری مناطق آزاد

اولین نشست شورای تامین مالی و سرمایه‌گذاری مناطق آزاد

اولین نشست شورای تامین مالی و سرمایه گذاری دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی برگزار شد.

اولین نشست «شورای تامین مالی و سرمایه‌گذاری» دبیرخانه شورایعالی با هدف اجرای منویات مقام معظم رهبری (مدظله) برای نامگذاری سال 1400 بنام «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها» و سیاست‌های دولت تدبیر و امید و به منظور تبادل نظر و سیاستگذاری برای حمایت مالی از فعالین اقتصادی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی برگزار شد.

در این نشست که امروز سه شنبه (17 فروردین ماه 1400) با حضور «حمیدرضا مومنی» مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی، «احمد جمالی» معاون اقتصادی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و اعضای این شورا برگزار شد، بر «تامین منابع مالی»، که از اصلی ترین ابزارهای پشتیبانی تولید محسوب می‌شود تاکید و بحث و تبادل نظر شد.

تبادل اخبار در حوزه تامین مالی، معرفی اعضای شورا، ارائه چارچوب پیشنهادی و شیوه‌نامه شورای تامین مالی و سرمایه گذاری و ارائه شیوه‌های مولدسازی دارایی‌ها در مناطق آزاد از دیگر موارد دستورکار این نشست بود.

گفتنی است، این شورا به منظور تحقق اهداف مندرج در قوانین و مقررات مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و توجه به شعار سال، باهدف تدوین نقشه راه «تامین مالی» برای پروژه‌های سرمایه گذاری، فعالیت‌های اقتصادی و عمرانی در مناطق آزاد و همچنین تامین مالی برای راه اندازی طرح‌های عمرانی نیمه تمام و راکد در این مناطق تشکیل شده است.
همچنین بهره‌گیری از منابع و ابزارهای نوین بازار سرمایه، ایجاد درآمدهای پایدار برای سازمان‌های مناطق آزاد و اصلاح شیوه نامه‌ها و قراردادها نیز از دیگر اهداف تشکیل «شورای تامین مالی و سرمایه‌گذاری» دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی است.

اولین نشست شورای مالی و سرمایه گذاری مناطق آزاد
اولین نشست شورای تامین مالی و سرمایه گذاری مناطق آزاد

منبع » خبرگزاری آریا

1 دیدگاه ها

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

https://wikifreezones.com/?p=10369