تاکید بر افزایش مشارکت بخش خصوصی در توسعه مناطق آزاد

تاکید بر افزایش مشارکت بخش خصوصی در توسعه مناطق آزاد

استاندار سیستان وبلوچستان با اشاره به لزوم پرهیز از دولتی شدن صرف فعالیت ها و سرمایه گذاری ها، بر افزایش زمینه مشارکت بخش خصوصی در توسعه مناطق آزاد تاکید و خواستار باز شدن هر چه بیش تر فضا برای حضور سرمایه گذاران به ویژه سرمایه گذاران بومی در این مناطق شد.

احمد علی موهبتی در نشست با دبیر شورای عالی مناطق آزاد با تاکید بر ضرورت همکاری بخش های مختلف و رفع موانع برای سرمایه گذاری سرمایه گذاران در منطقه، خواستار حل مشکلات حقوقی و قانونی واگذاری زمین به سرمایه گذاران شد.

وی بر تسریع در صدور مجوز واگذاری زمین به سرمایه گذاران در مساحت 50 هکتاری مشخص شده در منطقه ویژه شهرستان میرجاوه تاکید کرد.

استاندار سیستان وبلوچستان همچنین با توجه به تراکم نیرو در منطقه آزاد چابهار، به استفاده از نیروهای مازاد آن در منطقه آزاد سیستان تاکید کرد.

موهبتی به افزایش محدوده منطقه آزاد چابهار و افزایش تقاضا و مطالبات فعالین اقتصادی، بر لزوم مشخص شدن معافیت های مالیاتی در مناطق و ایجاد انگیزه برای جذب سرمایه گذاران و بازرگانان اشاره و خواستار تسریع در تدوین و ابلاغ دستور العمل مربوطه شد.

احمد علی‌موهبتی همچنین در دیدار با دکتر شمس معاون دفتر رئیس جمهوری با اشاره به چشم انداز و سیاست های دولت در توسعه استان، زیرساخت های حمل و نقل از جمله راه آهن، بزرگراه و فرودگاه بین المللی چابهار را اساسی ترین زیرساخت ها برای رونق و شکوفایی استان بر شمرد.

مشارکت-بخش-خصوصی-در-مناطق-آزاد

نقش فرودگاه چابهار در تحقق اهداف و برنامه توسعه ملی

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به مصوبات اخیر مجلس در خصوص منطقه آزاد چابهار و دیگر بنادر شهرستان و طرح جامع توسعه سواحل مکران، نقش فرودگاه چابهار را در تحقق اهداف و برنامه توسعه ملی و منطقه ای کشور در سواحل جنوب، کلیدی دانست و در خصوص اولویت آن نسبت به سایر زیرساخت ها تاکید کرد.

موهبتی با اشاره به روند پیشرفت پروژه ساخت فرودگاه چابهار، افزود: با توجه به برآورد هزینه پروژه، در صورت وجود هماهنگی و هم اندیشی بین دستگاه های ذی ربط، مشکلی در تامین منابع مالی برای تکمیل پروژه وجود ندارد.

معاون هماهنگی، پیگیری های ویژه و خدمات مدیریت دفتر رییس جمهور نیز با تاکید بر اهمیت پروژه های استان در توسعه پایدار کشور و نیز توسعه استان، گفت: رویکرد دولت، نگاه ویژه به توسعه استان و اجرای پروژه ها طبق سیاست های تعریف شده است.

شمس با اشاره به دستور رییس جمهور در خصوص فرودگاه چابهار، گفت: مجموعه دفتر و نهاد ریاست جمهوری برای تحقق اهداف تعیین شده در منطقه و رفع موانع و بازدارندگی ها، پیگیری و تلاش های لازم را انجام و مشکلی در پیشبرد پروژه ها وجود ندارد.

معاون هماهنگی، پیگیری های ویژه و خدمات مدیریت دفتر رییس جمهور، با تصریح ظرفیت های منطقه در توسعه ملی، توجه ویژه به توسعه استان را از اولویت های دولت دانست و گفت: اجرای زیرساخت های در دست اقدام، شکوفایی و توسعه توامان استان و کشور را در پی خواهد داشت و زندگی مردم استان را متحول خواهد کرد.

 

منبع: ایسنا

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

https://wikifreezones.com/?p=6193