شرکت‌های دانش بنیان فعال در مناطق آزاد از 100 درصد تخفیف مالیاتی برخوردار می‌شوند

شرکت‌های دانش بنیان فعال در مناطق آزاد از 100 درصد تخفیف مالیاتی برخوردار می‌شوند

دبیر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از تدوین طرحی خبر داد که به موجب آن شرکت‌های دانش بنیان مستقر در مناطق آزاد تجاری و صنعتی از 100 درصد تخفیف مالیاتی برخوردار خواهند شد.

حسین حق‌وردی، گفت: طرح معافیت مالیاتی 100 درصدی برای شرکت‌های دانش بنیانی که در مناطق آزاد فعالیت می‌کنند در کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی مصوب شده و به زودی در صحن علنی مطرح خواهد شد.

به گفته این نماینده مجلس، این معافیت مالیاتی بدون سقف زمانی خواهد بود و در راستای توسعه شرکت‌های دانش بنیان تدوین شده است.

نماینده مردم شهرستان قدس، شهریار و ملارد در مجلس در ادامه درباره تاثیر نهادهای تامین مالی در توسعه اقتصاد دانش بنیان گفت: نهادهای تامین مالی در اقتصاد دانش بنیان بسیار تاثیرگذار هستند و موجب توسعه این بخش می‌شوند، به عنوان مثال صندوق نوآوری و شکوفایی متناسب با طرح‌های اولویت‌دار برای کشور به شرکت‌های دانش بنیان خدمات و تسهیلات ارائه می‌کند و تاکنون اقدامات خوبی نیز در این زمینه انجام داده است. مجلس شورای اسلامی هم برای تسهیل امورات با صندوق نوآوری همکاری دارد و به این نهاد تامین مالی اکوسیستم نوآوری و فناوری در کشور کمک خواهد کرد.

حق‌وردی ادامه داد: در شرایط مواجهه کشور با ویروس کرونا، شرکت‌های دانش بنیان به کمک مردم و دولت آمدند و با تولیدات خود نشان دادند که اگر ما زمینه را فراهم کرده و فرصت را برای آنان ایجاد کنیم در حل مسائل کشور بسیار موثر هستند. در حال حاضر با شرایطی که کرونا برای اقتصاد جهانی ایجاد کرده است، دولت‌ها به سمت افزایش سرمایه‌گذاری در شرکت‌های دانش بنیان و فناور روی آورده‌اند که این مسئله نشان می‌دهد که آینده اقتصاد جهان مبتنی بر توان دانشی خواهد بود. بر این اساس هر چقدر ما به این حوزه بها بدهیم به رشد کشور کمک کرده‌ایم.

دبیر کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس همچنین به برنامه‌های این نهاد قانونگذاری در این راستا اشاره کرد و گفت: در مجلس و کمیسیون آموزش به شدت توسعه اقتصادی شرکت‌های دانش بنیان مورد توجه است و برنامه‌های مختلفی از تخفیف مالیاتی گرفته تا تسهیلات در حال تدوین است. در این برنامه خدمات و تسهیلاتی که صندوق نوآوری و شکوفایی می‌تواند در اختیار این شرکت‌ها قرار دهد نیز مدنظر است. مجلس از هر اقدامی که به توسعه این حوزه کمک کند مضایقه نخواهد کرد.

شرکتهای-دانش-بنیان-فعال-در-مناطق-آزاد-معاف-از-مالیات-است
طرح معافیت مالیاتی شرکت‌های دانش بنیان فعال در مناطق آزاد

منبع » سیتنا

1 دیدگاه ها

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

https://wikifreezones.com/?p=9550